Stawy HodowlaneINNE ZWIERZĘTA

 
 
 
 
 

  

 

 

Grzegorzewice to prawdziwy skarbiec fauny i flory. Nie sposób przedstawić nawet krótko wszystkich zwierząt, z którymi spotykamy się na co dzień. Na tej stronie przedstawię niektóre ze zwierząt zasługujących na uwagę, lub te które moją uwagę szczególnie zwróciły.

Takimi zwierzątkami były wcale nie milutkie szerszenie. Kiedyś chciałem przybić do drzewa tabliczkę z napisem "Stawy hodowlane - wstęp wzbroniony". Nie znaczy to, że nie przyjmujemy gości. Chodzi o to, aby wszyscy, którzy chcą nas odwiedzić przychodzili do nas korzystając z głównego wejścia, a nie czając się w lesie. Każdy korzystający z bocznych drzwi przywitany zostanie solą gruboziarnistą z mojej ulubionej strzelby ;-))
Wracając do tematu, to tak się nieszczęśliwie złożyło, że zacząłem umieszczać tą tabliczkę właśnie na gnieździe szerszeni. Przy dziurze w drzewie zawsze jest kilku (dwóch, trzech) strażników, jednak gdy ja się zbliżyłem wyleciało z gniazda kilkunastu. Nie myśląc wiele cofnąłem się, jednak one poleciały za mną. Miałem w rękach białą tabliczkę, a wiedziałem, że na przykład pszczoły rozróżniają trzy kolory biały, niebieski i żółty. Rzuciłem więc tabliczkę na ziemię i chodu...

Nie byłem świadomy, że umiem tak szybko biegać. Nie miałem wielkiego wyboru drogi do ucieczki. Po lewej las, po prawej woda na wprost pole, z tyłu bzyczący tłum...
No cóż od tamtego czasu omijam to miejsce. Nie przeszkadzają mi te owady, a drzewo, w którym mieszkają jest naprawdę ładnym starym dębem, więc niech żyją sobie w spokoju moje pszczółki wcale nie malutkie.

O innych zwierzętach wkrótce...